Schéma zapojení a způsob použití zásuvek

Typ:       Ovládací prvek:   Technický popis:   Jednoduchý popis funkce:   Funkce v místnostech:   Běžné použití  v místnosti: Poznámka:
Zásuvky DSE Z1 - DSR Z1 bez clonky  

 

Umožňuje vložení vidlic do 16A, bez ochrany zdířek proti vložení cizích předmětů

  Slouží k připojování elektrických přístrojů ukončených zástrčkami s kolíkem.   Používá se v prostorech, kde nemůže dojít k náhodnému vložení cizích předmětů do zásuvky.   Veškeré místnosti v objektech do krytí IP20  
DSE 89 DSD 89 - s clonkou  

 

Umožňuje vložení vidlic do 16A, S ochrannou zdířek proti vložení cizích předmětů.

    Používá se v prostorech, kde MŮŽE dojít k náhodnému vložení cizích předmětů do zásuvky.   Doporučujeme použít všude tam, kde jsou děti!! Jinak veškeré místnosti v objektech do krytí IP20  
DSE 89-530 - -  IP44 - s víčkem, clonkou a těsněním.  

 

Vyrábíme pouze do jednorámečku. Umožňuje vložení vidlic do 16A, S ochrannou zdířek proti vložení cizích předmětů. Navíc je zásuvka opatřena krytem a těsněním.

    Používá se v prostorech, kde je potřeba dosáhnout vyššího stupně krytí IP44   Venkovní prostory, sklepy a v poslední době se objevují požadavky i pro použití v koupelnách.  
Zásuvky s přepěťovou ochranou (PO) DSE 84 DSD 84 - Světelná signalizace   Jedná se o doplňkovou ochranu (třída 3) proti
příčnému i podélnému přepětí, které vzniká v důsledku atmosférických výbojů nebo spínacích
procesů v síti nízkého napětí.
  V případě poškození přepěťové ochrany, vlivem přetížení, dojde k zhasnutí SVĚTELNÉ signalizace (zelená LED dioda). Poškození přepěťové ochrany je nevratné - funkce zásuvky je zachována. Přesto se musí provést kontrola zásuvky a vodič, jestli nedošlo k poškození vodičů.. atd.   Zásuvky s přepěťovou ochranou lze použít pro všechny druhy elektronických zařízení proti
příčnému i podélnému přepětí, které vzniká v důsledku atmosférických výbojů nebo spínacích
procesů v síti nízkého napětí. Používají se samostatně nebo jako doplňková ochrana.
Konstrukčně vyhovují požadavkům kladeným svodiče přepětí typu 3 podle IEC 61643-11
a ČSN EN 61643-11.
  Zásuvka s PO se světelnou signalizací by se měla používat na místech, kde si MŮŽE uživatel zkontrolovat stav přepěťové ochrany. Jedná se o viditelná místa, která nezakrývá jiný předmět.   
DSE 90 DSD 80 - Zvuková signalizace a modul zvukové signalizace     V případě poškození přepěťové ochrany vlivem přetížení dojde k zapnutí signalizace - ZVUKOVÉ  Poškození přepěťové ochrany je nevratné - funkce zásuvky je zachována. Přesto se musí provést kontrola zásuvky a vodič, jestli nedošlo k poškození vodičů.. atd.    
Zásuvka s PO se zvukovou signalizací by se měla používat na místech, kde si NEMŮŽE uživatel zkontrolovat stav přepěťové ochrany. Jedná se o místa jako jsou prostory pod stolem, za  nábytkem atd. Modul se dá použít na místa, kde je již provedena elektroinstalace pro dodatečnou montáž PO např. pod strojky spínačů i zásuvek, rozvaděčů, rozbočovacích krabic atd.
 
                           
Zásuvky TV+R a TV+R+SAT DSE 94,95,96 - - Zásuvky TV+R   Určená pro analogové a digitální sítě R+TV. Zásuvky pro anténové systémy o struktuře typu hvězda nebo pro individuální anténové sítě rádio televize.    Zásuvky  mohou být průběžné - umožňují koaxiálnímu kabelu pokračovat k další TV+R zásuvce, která je průběžná (počet průběžných zásuvek je libovolný - nutný výpočet počtu zásuvek) nebo koncové - ukončují koaxiální kabel a jsou uzpůsobeny k ukončení TV+R signálu.   Zásuvky umožňují připojení TV nebo rádií k anténnímu rozvodu.   Prezentační místnosti, obývací pokoje a jiné pokoje, kde se může používat televize nebo rádio.  
DSE 97,99 DSD 97,99 - Zásuvky TV+R+SAT   Určená pro analogové a digitální sítě R+TV+SAT. Zásuvky pro anténové systémy o struktuře typu hvězda nebo pro individuální anténové sítě rádio, televize a satelit.    Zásuvky  mohou být průběžné - umožňují koaxiálnímu kabelu pokračovat k další TV+R+SAT zásuvce, která je průběžná (počet průběžných zásuvek je libovolný - nutný výpočet počtu zásuvek) nebo koncové - ukončují koaxiální kabel a jsou uzpůsobeny k ukončení TV+R signálu.   Zásuvky umožňují připojení TV nebo rádií k anténnímu rozvodu.
POZOR - dle informací dodavatele nelze přijímat SAT signál z více zásuvek, které jsou zapojeny do hvězdy (průběžná, průběžná, koncová - signál SAT lze přijímat jen z jedné zásuvky). Tuto informaci nemám ověřenou nezdá se mi to, ale říkám to... 
   
Zásuvka telefonní
typ TZ a TZÚ
DSE 91 DSD 91 - Zásuvky telefonní - dvojnásobná TZ1A/2A  

 

Mezi kabelem a konektorem není žádné přerušení - jedná se o "redukci" z kabelu na konektor

  Slouží k ukončení dvou telefonních kabelů. Jeden kabel jeden vývod. Zásuvka dvojnásobná se používá v systémech za telefonní ústřednou.   Koncový bod pro připojení telefonních přístrojů a přístrojů, které umožňují připojení konektorem k 6 pinovému konektoru RJ11   Prezentační místnosti, obývací pokoje a jiné pokoje.  
DSE 92 - - Zásuvky telefonní - dvojnásobná s kontrolou celistvosti smyčky TZU1A/2A  

 

Mezi kabelem a konektorem je sada součástek, která umožňuje měření "celistvosti" smyčky - kontrola stavu vedení

  Slouží k ukončení dvou telefonních kabelů. Jeden kabel jeden vývod. Zásuvka s celistvostí smyčky by se měla používat v telefonních rozvodech, kde není ústředna.       
Zásuvka komunikační  DSE 93,98 DSD 93,98 DSR 93 Zásuvky komunikační nestíněná  UTP - Unshielded Twisted Pairs cat.5e a cat.6.   

 

Ukončení dvou komunikačních kabelů konektorem RJ45 bez stínění (povrch konektoru není kovový). 

  Dodáváme kategorie cat. 5e a 6 (kategorie přenosové rychlosti dat). Konektory lze kombinovat.   Koncový bod pro připojení telefonních přístrojů, počítačů a přístrojů, které umožňují připojení konektorem k 8 pinovému konektoru RJ45.   Prezentační místnosti, obývací pokoje kanceláře a jiné pokoje.  
DSE 74,75 DSD 74,75 DSR 98 Zásuvky komunikační stíněné STP (Shielded Twisted Pairs), cat. 6 a cat.6A   Ukončení dvou komunikačních kabelů konektorem RJ45 se stíněním (povrch konektoru je kovový).   Dodáváme kategorie cat. 6 a 6A(kategorie přenosové rychlosti dat).       
                           
                           
Zásuvka AUDIO - VIDEO - provedení se dvěmi a třemi konektory DSE 71,72 DSD 72 -     Slouží k ukončení audio a video signálu, který se přenáší po kabelu.   K připojení zařízení slouží konektory CINC pozlacený (červený, černý). Konektory se k vodiči letují. Každý konektor je od druhého galvanicky oddělen.   Koncový bod pro připojení audio a video signálu kamer, rádií, telefonů, reproduktorů, herních konzolí, fotoaparátů atd. Slouží    Obývací pokoje, kanceláře, prodejny atd. Jeden z příkladů použití - V současných domácnostech se montují TV přijímače na zdi. Při připojování dalšího zařízení (kamer, fotoaparátů...) je problém s jejich umístěním, tak aby zapadly do interiéru. Proto se za TV přijímač nachystá audio video zásuvka, do které se připojí TV audio vstup. Audio video zásuvka se spojí speciálním kabelem s druhou audio-video zásuvkou, která je umístěna v libovolném místě interiéru, kde zařízení (kamera, fotoaparát..) nebude rušit vzhled interiéru.  
Vysavačová zásuvka DSE 73 - -     Slouží k ukončení vysavačového systému. Zásuvky jsou standardně osazeny spínacím kontaktem.   Přednostně byl tento systém vyvinut pro firmu BEAM http://www.beam.cz/centralni_vysavace/