Novinky

Na co se často zapomíná při vybavování domácnosti?

DESIGN
očima odborníka, funkčnost a estetika...


V posledních letech došlo k výraznému pokroku ve vnímání důležitosti našeho životního prostoru. Design interiérů se začal řešit koncepčně. Důležitou roli zde hrají i detaily. Proto se OBZOR rozhodl přizvat ke spolupráci interiérovou designérku Kristýnu Jandíkovou, s jejími profesními zkušenostmi, a nyní Vám představujeme výsledek naší spolupráce. Vznikly nové kolekce barev respektující nejnovější trendy, ale i stávající nabídku se nám podařilo sladit hned s několika typy interiérů.

Vypínače obzor design


TIP designérky

„Často se stává, že se velmi pečlivě vybírá veškeré vybavení domácnosti a pak se opomene na důležité vizuální prvky v podobě domovní elektroinstalace. Zvolí se obyčejné, co nejlevnější vypínače, které celkovému vyznění interiérů uškodí. Stejnou péči je proto důležité věnovat i těmto podstatným detailům v návaznosti na koncept prostoru. Myslet na detail se totiž vyplatí. Přeji Vám, aby se Váš interiér obohacený o produkty společnosti OBZOR povedl a Vy se v něm cítili dobře. Tak totiž vzniká ten pravý domov.“

Ing. Kristýna Jandíková / www.xtina-design.cz

Interiérová designérka, která se věnuje především interiérům soukromých osob, ale podílí se také na komerčních projektech veřejných prostor. Je autorkou showroomu společnosti OBZOR na Designbloku 2014 a 2015, mezinárodní přehlídce designu, a také navrhla novou kolekci barev vypínačů Decente.


Jak nainstalovat okapový sběrač dešťové vody

Přemýšlíte jak vyřešit svod dešťové vody do sudu? Podívejte se na jednoduchý návod v přiloženém videu, kde je instalován okapový svod dešťové vody Garantia Graf Speedy. Sběrač dešťovky Graf Speedy je nejjednodušší řešení, kdy není třeba řezat okapový svod, ale pouze se navrtá otvor korunkovým vrtákem, který je součástí balení.
Tento sběrač je vhodný pro všechny typy nádrží (s víkem i uzavřených). Otvor do nádrže se vrtá do místa, které je vhodné pro přívod vody z okapu. 
Sběrač má filtr nečistot a tzv. "zimní režim", kdy lze pootočením vypnout svod vody do sudu a voda odteče do kanalizace.

Okapový sběrač Speedy, jako ostatní sběrače z naší nabídky, po naplnění nádrže automaticky propouští vodu do kanalizace a nehrozí přetečení.

 

 

1/ pomocí vodováhy si vyznačte hodící se místa otvorů pro propojení okapového svodu a nádrže

2/ pomocí korunkového vrtáku (který je součástí balení) vyvrtejte otvory na požadovaných místech

3/ do vyvrtaných otvorů vložte silikonové průchodky

4/ do otvoru v okapu vložte silikonový sběrač a propojte s otvorem v nádrži hadicí

Schémata zapojení vypínačů

Schémata zapojení vypínačů

 

   Řazení 1

 

 

 

Řazení 2

 

 

 

Řazení 5

 

 

 

Řazení 6

 

 

 

 

Řazení 6+6

 

 

 

Řazení 7

 

 

 

Řazení 1/0

 

 

 

Řazení 1/0+1/0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: http://usporyvm.sweb.cz/